Controlling a reporting

Pro úspěšné vedení firmy je důležitá znalost principů podnikového hospodářství.

Controlling je důležitý pro manažery, neboť jim usnadňuje práci při finančním řízení podniku. Strategický a ekonomický controlling přináší přehled o souvislostech finančního účetnictví
a podnikové ekonomiky. 

Vstupte s námi do světa financí a ekonomiky, pomůžeme Vám se zavedením controllingu podniku.

Co je to controlling?

Controlling je metoda řízení podniku, jejímž smyslem je opakované vyhodnocování průběhu firemního procesu s plánovaným stavem.

Controlling zahrnuje plánování, kontrolu a informační toky – analýza současného řídícího systému, odchylek podle příčin vzniku a odpovědnosti spolu s návrhem řešení.

Zavedení controllingu ve firmě

Pomůžeme Vám zavést controllingové nástroje pro finanční řízení firmy. Využití controllingových nástrojů navrhujeme ve dvou základních oblastech:

Budgeting

Finanční plánování – analýzy, plánování a predikce vývoje investičních záměrů.

Kalkulace a rozpočty – kalkulace jako nástroj podnikového systému řízení.

Reporting

Finanční reporting – přesné finanční reporty jako platforma manažerského rozhodování.

Controlling je koncepce, zaměřená na výsledek. Pomůžeme Vám se zavedením controllingu ve firmě.

Controlling pro finanční management

Potřebu aplikace controllingu si uvědomuje stále více malých a středních podniků. Mít k dispozici zkušeného controllera, který je schopen zajistit dohled nad situací v podniku a sledovat odchylky mezi skutečností a plánem, začíná být nezbytností.

Služba outsourcing účetnictví spolu s kvalitním reportingem zajistí podklady pro práci controllera, který výstupy své práce předává vedení společnosti jako podporu pro strategické a operativní rozhodování.

Controlling pro malé a střední firmy

– outsourcing controllingu

Zvláštní pozornost věnujeme při zavádění a využití controllingu v malých a středních podnicích, které obvykle význam controllingu podceňují. Jsme schopni zajistit outsourcing controllingu.

 

Zavolejte nám, sjednejte si schůzku, zadejte nezávaznou poptávku. Rádi Vám poskytneme odborné poradenství, kontaktujte nás!

V Archivu